כתבה באתר mynet | רועי חסן | 23.1.14

רועי חסן
רועי חסן בהשוואה בין גזר דין של "בני טובים" לבין גזר הדין של יונתן היילו
"אני רוצה לפרק את המינוח המעורפל הזה, בלי טיפת ציניות, כי למרות, ואולי דווקא בגלל, שנדמה לנו שהמונח "בני טובים" הוא ברור מאליו, הרי שעומדת מאחוריו פוליטיקה שלמה. מתבקש לשאול מה הם הגורמים שממקמים אדם באשר הוא למעמד של "בן טובים" ואיך מינוח כל כך בעייתי בלשון המעטה עדיין תקף בפי המערכת המשפטית בימינו.

האם זה צבע עור? האם זה מעמד סוציו-אקונומי? האם זה העדר רקע פלילי? התשובה היא גם, גם וגם.

בחודש שעבר גזר בית המשפט המחוזי בלוד 20 שנות מאסר על יונתן היילו, שהורשע בהריגתו של ירון איילין. היילו, בן 24, תושב נתניה, היה ללא עבר פלילי טרם המקרה. בית המשפט הכיר בכך שהיילו נאנס פעמיים ע"י הקורבן, כמו כן, הוא נסחט כספית ועבר התעללות נפשית על ידו.

בית המשפט גם הכיר בכך שהיילו לא תכנן לפגוש את הקורבן באותו ערב וכיוצא בזה לא תכנן לנקום ולהרוג אותו. המפגש של היילו עם הקורבן היה אקראי, בפיצוצייה בעיר. בין השניים התנהל ויכוח בגין ניסיון נוסף של סחיטה כספית, שבו היילו חנק את איילין, הכה בראשו באבן והרג אותו.

ואף שבית המשפט הכיר בכך שהיילו הינו קורבן אונס של האדם אותו הרג, ושלא תכנן במחשבה תחילה להרוג את אונסו, גזר עליו בית המשפט עונש כל כך כבד. "אף אם הנאשם היה קורבן למעשים איומים מצד המנוח, ישנן דרכים חוקיות להתמודד עם מעשים עברייניים כאלה ואין לתת לגיטימציה לנטילת חיים של אחר גם בסיטואציות קשות ומורכבות", טענו השופטים בגזר דינו של היילו".

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4480029,00.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s